Големо апсење во Куманово: Падна еден ветеран на УЧК и еден полициски инспектор


Големо апсење на полицијата во Куманово. Како што јавуваат медиумите кои известуваат на албански јазик денеска околу 16 часот приведени се три лица меѓу кои и еден ветеран на ОВК, односно ОВПМБ, пренесува Пресс 24.

policijavonl

Станува збор за тројца браќа од кои едниот е полициски инспектор.

Од МВР информацијата ја потврдиле за Алсат, но не откриле повеќе детали.

Нема информации под какво сомнение се приведени трите лица

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1