Голтач на пламен си го запали лицето – критично е (Видео)


vesliВесли Даниел, голтач на пламен од Чикаго, за време на својот перформанс имал несреќа. Пламенот се разгорил и го изгорел лицето на Весли. 

Пламенот го зафатил целото лице и косата, а иако притрчале да му помогнат оганот го направил своето.

до несреќата дошло кога Даниел ставил алкохолот на лицето за да направи голем пламен и точката да биде по спектакуларна. но Алкохолот се запалил и Даниел има сериозни повреди.

Иако носел заштитна облека, има изгореници на целото лице и на  вратот.

Од болницата изјавиле дека Даниел е во критчна состојба.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1