Горан ја уби својата 3 годишна ќеркичка, па се самоуби – еве што го натерало на ова злосторство


Горан Мишановиќ од Србија и се заканил на својата сопруга дека цел живот ќе жали бидејќи го напуштила, но никој не можел да поверува дека епилогот ќе биде толку трагичен.

Горан прво ја убил својата тригодишна ќерка, а потоа се самоубил. Српските медиуми тврдат дека телата на мажот и на девојчето се пронајдени во семејната куќа.goran-misanovic-ubistvo-samoubistvo-modrica-foto-facebook-1440357207-725189

Мотивот сеуште не се знае, но најверојатно го направил тој монстуозен чин, бидејќи неговата сопруга го напуштила.

Според медиумите тие во бракот имале низа на проблеми, па таа го оставила. Минатата недела и официјално се разведиле, а него тоа му паднало многу тешко.

На детето се забележани две прострелни рани во градниот кош. Еден куршум ги повредил неговите бели дробови, а другиот срцето, изјави извор близок до истрагата

Горан Мишановиќ од Модрича (29), кој во неделата ја уби својата тригодишна ќерка, а потоа се самоубил, од непосредна близина испукал два куршума во малото девојче. Пиштолот  го притиснал на нејзините гради и потоа пукал, а истото го сторил со вториот кршум само што тој го погодил малото срце.

Mишановиќ истрелал три куршуми од пиштол ТТ 7,62, што е уште познат како “Teтеец”.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1