Гори манастирот Трескавец


treskavec3Изгорени се двата конаци, потврдуваат извори на Press24 од терен

Пламени јазици го зафатија манастирот Трескавец во Прилеп. Изгорени се двата конаци, потврдуваат извори на Press24 од терен.

Засега нема информации во какви околности избил пожарот.

Очекуваме повеќе информации.

Извор – прес24

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1