Гостите во Сити Мол им го земаат паркингот – жители на Карпош добија FREE паркинг во трговскиот


Паркингот на трговскиот центар „Скопје сити мол“ ќе можат бесплатно да го користат станарите кои живеат на улиците „Љубљанска 1“, „Волгоградска 1“ и „Волгоградска 2“. Граѓаните од непосредната близина на трговскиот центар бесплатното паркирање го добија со одлука донесена на последната седница на Советот на Општина Карпош.

city mall

Жителите од околните згради имаат реален проблем со слободен паркинг-простор, бидејќи оној околу нивните згради постојано е зафатен со автомобили на гостите на молот. Проблемот особено е изразен во време на викендите, кога „Скопје сити мол“ е преполн со посетители од сите краеви на државата, но и од странство.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1