Гостивар: Тригодишно девојче се бори за живот, паднало од поткровје врз бетонски плочки


Вчера во 16,10 часот во полициската станица Гостивар, од Медицинскиот центар – Гостивар, пријавено било дека кај нив било донесено тригодишно девојче од Гостивар со повреди на главата и телото, кои ги здобила при пад од поткровјето на куќата, односно додека си играла го отворила прозорот и паднала на бетонските плочки во дворот.

Поради сериозноста на повредите девојчето било префрлено во УЦ-Скопје. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од ПС-Гостивар.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1