Грабнале жена за да им роди бебе – ја чувале во кафез, врзана со ланец околу врат (Видео)


Полицијата го уапси парот кој жената ја пуштал од ланец само за да им ја исчисти куќата и да подготви ручек.

После два месеци заложеништво, жената е ослободена од кафезот во кој била држена врзана околу врат со ланец.

joelle-ann1-685x320
Исчезнувањето на 30-годишната Џоел Локвуд, мајка на две деца, е пријавен на 9-ти јули во Ивенсвил, Индијана (САД), а конечно ја пронајдоа сега. Според изјавата на Рон Хигс, човекот кој ја пронашол Џоел, таа се наоѓала во мал дрвен кафез и го молела да ја ослободи.

Поради злоставување на оваа жена се уапсени 44-годишната Кендра Тули, поранешната сопруга од Рон Хигс и нејзиното 37-годишно момче Рики Рој Хаус. Според раскажувањето на „спасителот“, кога дошол во куќата на неговата поранешна сопруга, таа му ја покажала заложничката.brachenparsiluvanjedete1234e „Седела во тој кафез, со ланец околу вратот, само во маица, а повремено ја пуштале за да ја исчисти куќата и да подготви ручек“, раскажува Хигс, кој и` ветил на заложничката дека ќе направи се` за да ја ослободи од ропството. Откако им ветил дека нема да ги издаде, ја одвел жената со себе и ја испратил полицијата во куќата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1