Авион на релацијата Барселона – Екатеринбург полетал со неисправен мотор


За време на полетувањето на авинот Боинг, кој летал од Барселона до Екатеринбург, се запалил еден од моторите. Екипажот донел решение авионот веднаш да се врати од аеродромот каде што полетал, пренесува „Газета.ру“.avion 2

Пред да слета, авионот еден час кружел над морето со цел да го истроши горивото.

Како што пренесуваат претставниците на компанијата „Трансаеро“, на која припаѓа авионот, моторот ќе биде испратен на експертиза во General Electric.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1