Грабнато 13-годишно девојче од Скопје


Синоќа во 21,50 часот во ПС-Кисела Вода, Р.И. (45), пријавил дека околу 21,30 часот неговата ќерка А.И.(19) му кажала дека на нејзиниот мобилен телефон и се јавило лицето Н.Х. (25) и ја прашал каде е нејзината 13-годишна сестра.

Пријавителот се јавил на телефонскиот број од кој била повикана А.И. по што Н.Х. му одговорил дека го зел девојчето и ја прекинал врската.

По околу десетина минути на пријавителот му се јавил И.Х., чичко на Н.Х., кој исто така му кажал дека девојчето било кај нив и ја прекинал врската.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето и целосно расчистување на случајот.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1