Графити за Илирида на споменикот на борците во Гостивар


Национал-шовинистички графити осамнале вчера во градскиот парк во Гостивар, на споменикот на загинатите борци од НОБ и на влезната врата од спортската сала во Гостивар.

Графитите се „Ilirida shqipri etnike“, „Ilirida kastriotet“, „Gaxi Faton Isen Vulnet“ I „UQK“, информира МВР, соопштувајќи дека се трага по сторителите.

УЧК_Графит

PlusInfo.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1