Гранатирана зградата на Владата на РМ!?


На социјалните мрежи кружи информација дека вечерва во 20.55 часот било пукано во зградата на Владата на РМ.

Според информацијата, која на фејсбук ја постирало лице кое наводно живее во близина на Владата, зградата била погодена со проектил, а експлозијата била од голем интензитет.

vlada nokj mk

Од Министерството за внатрешни работи не ја потврдуваат информацијата.

Велат дека нема ништо пријавено, но дека нивни екипи ќе излезат на увид.

Vecer.mk

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1