Грчки села се ракетираат меѓусебе – Видео


 

еднаш годишно две грчки села го одбележуваат сеќавањето на борбата со Турците така што меѓу себе се ракетираат со рачно направени мини ракети.

Победник е оној кој прв ќе го погоди со една од ракетите црквеното ѕвоно на спротивното село.

Погледнете како изгледа оваа битка со ракети.

Share Button
Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1