Грешка или ???: Македонец преку оглас сака да вработи 200 илјади невработени


Оглас од македонските весници стана хит на социјалните мрежи. Некој сака да вработи 200 илјади невработени од различни сектори во земјава.

Дали се работи за печатна грешка или шега, проценете сами.

greska-500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1