Гром удрил во мајка и ќерка додека се капеле во базен


Гром удри во мајка (36) и дванаесетгодишна ќерка при капење во местото Финкештајн на југот на Австрија.

Како што е соопштено, тие се префрлени со повреди со неодреден степен во болницата во Филаху.

Grom-Brazil-3Мајката и ќерката се капеле кога почнало невремето, а според полицијата во еден момент во кровот удрил громот , а ударот го погодил дното и базенот.

Кога мајката и ќерката го допреле дното на базенот, така се нашле во директен допир со струјата при што добиле струен удар.Но, и покрај тоа успеале да излезат од базенот но изгубиле свест надвор.

Таткото кој седел на терасата ги слушнал извиците на семејството и викнал брза помош

Инаку силно невреме во саботата вечерта ја зафати австриската покраина Корушка каде што имаше прекин на сообраќајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1