Грозно – Нова реклама против пушење (Видео)


cigareta1_1356703497_420x0Британското министерство за здравство потроши 3,3 милиони eвра за оваа реклама против пушењето.

Во рекламата велат дека ракот настанува како последица на мутирани гени, кои се јавуваат со секои 15 испушени цигари. И на рекламата е цигара од која расте тумор.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1