Фото: 5 сообраќајки поради маглата – 12 повредени


Во пет сообраќајни несреќи на автопатот Тетово Гостивар повредени се дури 12 лица. Меѓу нив и новинарска екипа на тетовската ТВ Кис. Четири судири се верижни а во еден случај, возачот со авотмобилот удрил во столбот од патарината.

Izvor/foto – press24

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1