ГРОЗОМОРНО: Почина девојка откако била групно силувана од 8 мажи


Седум мажи  се осудени на смрт во индискиот град Рохтак, поради убиство на 28-годишна девојка, која почина откако беше групно силувана.siluvanje-650x396

Убиената девојка ја посетувала болницата во Рохтак, каде се лекувала од депресија, а еден од силувачите организирал нејзино киднапирање од психијатриската клиника.

Телото на девојката било пронајдено на локалан пат, а обдукцијата покажа дека починала поради насилство.

– Оваа пресуда нека биде пример за сите кои мислат дека можат да постапуваат на таков начин кон жените, беше потенцирано на судењето.

Осмиот маж е осуден на доживотен затвор бидејќи за време на делото бил малолетен.

Индија е земја со најголем процент на силување во светот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1