Грција кажа НЕ: Не е постигнат договор меѓу Грција и еврозоната


Грција и министрите за финансии на еврозоанта не постигнаа договор за програмата за финансирање на Атина , соопшти Кабинетот на грчкиот премиер Алексис Ципрасgreece-exit-euro

Како што јави ДПА, во соопштението се посочува дека министрите на Еврогрупата разговарале за „неразумен и неприфатлив предлог-текст за продолжување на финансиската помош“ за Грција.
– Во такви околности неможе да биде постигнат договор денеска, се нагласува во соопштението.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1