Уредничката на Телеграф дала оставка – имала притисоци од менаџментот


Ивана Костовска, главната уредничка на порталот Телеграф, за Плусинфо потврди дека поднела оставка на нејзиното уредничко место.ivana kostovska

За Плусинфо вечерва сепак Костовска потврдила дека поднела оставка на нејзиното уредничко место и дека оставката ја поднела поради притисок од менаџментот, а не поради здравствени причини.

Ивана Костовска во Медиа Принт Македонија работи од 2010 година, прво како заменик уредник на неделникот Публика, а потоа и како заменик на главниот уредник во дневниот весник Дневник. Од септември 2013-та е уредник на порталот Телеграф.мк. Пред тоа, таа работела и во дневните весници Шпиц и Нова Македонија, третирајќи теми од надворешната политика на Македонија.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1