Грците се испотепаа за бесплатно овошје и зеленчук (Видео)


grcija tepacka hrana2

Сиромаштијата во Грција ги тера луѓето на се. Последните слики од Атина се предупредувачки, велат експертите.

стотици луѓе очајнички се се тепаат за да добијат бесплатно овошје и зеленчук.

Имено, земјоделците кои се незадоволни од политиката на Владата кон нив, денеска на луѓето бесплатно им делеле овошје и зеленчук.

grcija tepacka hrana2За време на делењето на храната, дошло до вистинско стампедо меѓу луѓето кои дошле по милостина.

Прво се било во ред – но кога камионот веќе почнал да се празни неколку луѓе меѓу кои и со деца се втурнале да зграбат што останало.

во стампедото еден човек е изгазен а фоторепортерот на Ројтерс бил погоден со карфиол во глава.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1