Груевски: Генерации ќе се чудат за што бил обвинет поранешниот премиер


Нема никакви докази против мене. Обвинет сум за сакање, дека сум сакал да се набави возило. Обвинет сум зошто кога немало, ме возеле во друго возило. Генерации ќе се чудат за што бил обвинет поранешниот премиер.

Ова е само дел од она што го кажа Никола Груевски како одбрана во неговите завршни зборови во случајот „Тенк“.

– Имаше над 15 сведоци ниту еден не ме посочи мене за било што во оваа намера за набавка. Ниту во еден документ го нема моето име. Тука се само претпоставките на СЈО од креираните разговори кои може да бидат креирани – рече Груевски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1