Груевски најави прес-конференција во 13:30 часот


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски најави прес-конференциија. Обраќањето е најавено во 13:30 часот, во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, во Палата д-р Христо Татарчев.

Според информации од партијата, се очекува лидерот заедно со партиското раководство и дел од членството да се упати на протестот пред Судот во Скопје.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1