Груевски стана Претседател на Македонија – Ѓорѓе Иванов министер за надворешни работи


Груевски стана Претседател на Македонија – Иванов министер за надворешни работи, лапсус или предвидување на колегите од српските медиуми?

Информирајќи за вчерашниот состанок на во Брисел околу бегалската криза колегите од Србија потенцираат дека единствено не дошол претседателот на Македонија Никола Груевски кој како своја замена го испратил министерот за надворешни работи Ѓорѓе Иванов.

Screenshot_116

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1