Групна тужба за парното против Балкан Енерџи Груп


Граѓаните кои плаќаат месечен надоместок за парно иако се исклучени од греењето, поднесоа групна тужба против компанијата Балкан Енерџи Груп, јави Телма.

parno

Станува збор за 20 илјади семејства кои во моментов не користат парно, а за цевките кои поминуваат низ нивниот стан плаќаат паушал од 10 денари по квадрат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1