Гугл ве снима – еве како да избришете се што досега сте рекле


Гугл будно забележува и памти се што пребарувате. Доколку користите гласовно пребарување, тоа исто така не останува незабележано.google1

Еве како да избришете се што досега сте побарале.

Одете во Google History, а потоа кликнете на Voice & Audio Activity.

Кога ќе го направите тоа, ќе се сретнете со попис на вашите гласовни наредби и „Play“ опција за преслушување, а до неа е и опцијата за бришење.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1