21 годишно момче – Ова е монструмот кој го изврши крвавиот напад во Шведска


21 годдишниот Антон Лундин-Петерсон од Тролхатан, северно од Гетеборг, е осомничен дека го изврши крвавиот напад денеска во училиштето во Шведска, објави The MailOnline.

2DABC9D600000578-3284339-image-m-31_1445537126950

Во изминатите недели пред нападот, Петерсон на социјалните мрежи изразувал симпатии кон екстремно десничарски организации.

Тој посетувал видеа на Youtube кои го величеле нацизмот во Германија.

Тој исто така изразил поддршка кон анти-имигрантската партија на шведските демократи и друго десничарско крило на фејсбук.

Тој студирал технолошки науки во Тролхатан.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1