Добил пакет и шифрирана порака од која ќе ви се заледи крвта – цел свет се обидува да ја објасни


Морничава видео порака сместена на ЦД ја добиле неколку луѓе кои побараа помош од интернет заедницата да ја дешифрираат. Она што го пронашле скриено во пораката ја следува крвта.

12167837_422346954639824_1768131522_n

Џон од порталот “ГадгетЗЗ.ком “, примил анонимен пакет кој пристигнал од Полска. Во пакетот имало CD, а на него црно-бело видео на кое стоело човек облечен во црна наметка со морничава маска, баш онаква каква што средновековните доктори носеле за да се заштитат од чумата.

messagemorn

И додека мистериозниот чудак од видеото ќути “како мумија”, на видеото се слуша, како што го опишуваат, крцкав звук. Покрај ова, светкавото светло на раката на чудакот сугерирало дека видеото сокрива некаква шифрирана порака.

Screenshot_112

Screenshot_109

Набрзо еден корисник на “Reddit” успеа да ја прочита мистериозната порака.

Прикажувајќи го крцкавиот звук како спектограм тој ја прочитал пораката “Вие сте веќе мртви”.pPK1AGE

На фотографијата која се добила со декодирање на овој звук, е вградена и фотографија на која се гледа мистериозна непозната жена, како и ГПС координатите на Белата куќа.Screenshot_110

Луѓе од цел свет се фрлиле на работа и нашле уште повеќе морничави скриени бројки и букви како и слики на самаото видео. А пронашле и каде е снимено. Во напуштена болница за ментални болести во близина на Варшава, ПолскаScreenshot_113

Видеото како и се она што се случува можете да го погледнете на сајтот (поради фактот што фејсбук не дозволува шерување на овој линк напишете на латиница гадгетзз.ком и додадете го ова  /2015/10/12/this-creepy-puzzle-arrived-in-our-mail/

Еве го видеото

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1