Гушнати во смрт – екс началник и сопругата активирале бомба, се гушнале и загинале


Брачен пар од општината Крупа на Уна во Босна и Херцеговина вчера извршиле самоубиство со активирање на рачна бомба, која експлодирала меѓу нив кога биле гушнати

bomba250Полицијата не може да утврди кој ја активирал бомбата дали сопругот Драган В. Или неговата сопруга Драгана. Како што соопштуваат од агенцијата Срна, полицијата ги нашла сопружниците со лицето еден кон друг, а меѓу нив имало кратер од бомбата.

Семејството на Драган побегнало од Босанска Крупа и последните години живеело во Босанки Нови. Драган В. Во два мандата бил началник на општината Крупа од 2000 до 2008 година.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1