H&M нема да го отвара продавница во Скопје – освен демант, можна е и тужба


h&m prodavnicaПо веста дека во Скопје ќе се отвара продавница на познатиот шведски бренд за облека Хенес и Мориц (H&M) стигнува демант.

Имено споредс фотографијата која ни ја испратија контактирано било преку маил со компанијата која освен што демантирала дека отвора своја продавница во Скопје, најавуваат и превземање на легални мерки поради користење на нивниот бренд без овластување.

h&m prodavnica1

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1