Хаг: Немало злосторства над муслиманите во Мостар


Жалбениот совет на Хашкиот трибунал ги ослободи обвинетите во случајот „Прлиќ“ за злосторства над цивили во Мостар.

Во тек е читање на дел од пресудата која се однесува на „здружено злосторничко дејствување и злосторство врз муслиманите во таканаречената Херцег-Босна“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1