Хакиран мејлот на министерот Диме Спасов – МВР отвора истрага


Електронската пошта на министерот за труд и социјала Диме Спасов, вчера била хакирана од засега непознати сторители, дознава НетПрес.dime spasov

Според информациите, министерот Спасов откако го забележал тоа веднаш за случајот ја алармирал полицијата.

Министерот Спасов за НетПрес ја потврди информацијата и дополни дека по негова пријава МВР покренало истрага за случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1