Три момчиња загинати во пожарот во Богданци


Утрово околу 9 часот и 30 минути експлодирала фабриката за полнење на плински боци во Богданци.

pozar bogdanci

Во експлозијата има  три жртви и неколку  повредени.  Лицето кое се здобило со изгореници,  поради сериозноста на повредите се транспортира кон скопските клиники.

Трите загинати момчиња во фабриката за полнење плински боци „Балкан гас“ во Богданци се од селото Ѓавато

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1