ВИДЕО: Моментот на експлозијата во фабриката во Богданци


Гледач на Сител ги испратил овие снимки снимени неколку моменти по страотната експлозија во фабриката Балкан гас во Богданци при што смртно настрадаа тројца работници..pozar bogdanci

Тројца работници починаа, а двајца се повредени во пожарот што избувна изутрината во фабриката за плински боци Балкан гас во Богданци, по експлозија во фабричките капацитети, потврдуваат од полицијата по првичниот увид.

Еден од вработените, кој се здобил со тешки изгореници и повреди е упатен на скопските клиники, а другиот е со полесни повреди во локалната болница.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1