Хан: Разочаран сум од недостигот на одговорност и лидерство кај некои


„Сè уште нема конечен договор во преговорите за БЈР Македонија. Мошне сум разочаран од недостигот на одговорност и лидерство кај некои“, напиша еврокомесарот Јоханес Хан на својот Tвитер-профил по неуспешните преговори меѓу македонските политички лидери и посредниците во Брисел.

„Граѓаните заслужуваат повеќе: демократија, владеење на законот и европска иднина. Не се откажуваме!“, напиша Хан во продолжение.

han tviter

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1