Машала: Еве колкави се хонорарите на судиите во Х Фактор


Членовите на жирито во Икс-Фактор се двапати поплатени од нивните колеги на хрватското The Voice, но сепак за нив се предвидени телевизиски настапи во најгледаните емисии и свирки низ цела Србија.

Жељко Јоксимовиќ (43), Александра Ковач (42), Тончи Хулиќ (53) и Масимо Савиќ (53) добиваат хонорар од 2,5  милиони денари (40.000 евра), а платено им е и сместувањето во најлуксузните белградски хотели.xfaktor.jpg500

Но, жирито не ги исполни очекувањата на сите кандидати, пишува хрватски „24сата“. Дел од нив се пожалија дека менторите немаат време за нив, бидејќи имаат тезги, а со нив работи само Александра Ковач, која се обидува да ги научи да пеат.

На Жељко Јоксимовиќ му префрлиле дека неговите настапи, посебно оној во Дубаи неодамна, му се поважни од шоуто.

Публиката оцени дека тимот на Тончи Хулиќ е недоволно подготвен, па затоа и групите отпаднале први

За разлика од Икс-фактор, во хрватскиот „Гласит“ повеќе се штедеше на жирито, иако продукцијата беше многу поскапа. Тони Цетински (46), на пример, како судија во шоуто заработи 20.000 евра.

Во хрватската веризја на „Твоето лице звучи познато“, пак, жирито доби по околу 6.500 евра хонорар за целата сезона.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1