Хаос во судницата: Родителите на убиените момчиња им се нафрлија на обвинетите во “Монструм”


Хаос во судницата во скопскиот Кривичен суд на денешното продолжение на судскиот процес за “Монструм”

sudenjemonstrum„Убијци, убијци“ и „Да горите во пеколот“, викаа родителите и семејствата на петмината убиени кај Смилковското Езеро кон обвинетите во случајот “Монструм”.

Денеска продолжи распитот на обвинетите за масакрот кај Смилковското Езеро, кога беа убиени матурантите Кире Тричковски, Александар Наќевски, Филип Славковски и Цветанчо Ацевски од Радишани и рибарот Борче Стефановски (45).

press24

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1