Харадинај: Не знам зошто сум муслиман, со генерации моето семејство биле католици


ramusssНа Интернет кружи видео на кое лидерот на Алијанса за иднината на Косово (ААК) и еден од најпопуларните албански политичари во Косово Рамуш Харадинај пред Хашкиот трибунал отворено и со мала доза на хумор говори за својата верска припадност.

– Со генерации членовите на моето семејство биле католици. Јас не знам зошто сум муслиман. Никогаш не сум бил во џамија, ниту да се молам ниту за нешто друго- вели Харадинај.

Денешен

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1