Херојот од Орегон: Со голи раце го нападнал вооружениот напаѓач и примил 5 куршуми


30-годишниот воен ветеран Крис Минц, бил еден од студентите на колеџот во Орегон, кога напаѓачот Крис Харпер Мерсер влегол во зградата и почнал да ги убива студентите.

heroj1.jpg500

-Ми кажаа дека скокнал на напаѓачот. Не постоела можност тој мирно да стои и да набљудува додека се случува нешто толку страшно, рекол Дерек Буржоа, братучед на Крис.

За несреќа, во својот храбар подвиг, масовниот убиец, во Крис испукал 5 куршуми. По тешкото ранување бил префрлен во болница. Виталните органи не му се повредени и тој моментално е на операција во локалната болница.

Братучедот на Минц, за Дејли мекл рекол Крис самостојно му застанал на патот на напаѓачот, обидувајќи се да ги спаси студентите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1