Хирургот кој ги зашил вагината и аналниот отвор во Градска не бил од Македонија


Хирурот кој на пациентка по грешка и го зашил аналниот отвор со вагината не бил Македонец, објавува порталот Прв, повикувајќи се на извори во македонското здравство. Според истиот извор, тој бил дојден во Македонија за да врши обука на македонските лекари.lekar hirurg3

Повеќе медиуми ја објавија информацијата на агенцијата Журнал дека доктор во Градската болница направил грешка при операција.

Информацијата нема официјална потврда од надлежните органи.

МЕГА СКАНДАЛ во Градската болница во Скопје: Доктор по грешка и го зашил аналниот отвор со вагината

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1