ХОРОР: Ја раскасапил бремената жена во амбуланта


Бремената A. M. M. (31) од Темерин пред очите на вработените во здравствената амбуланта во Бачко Градиште, се здобила со полесни повреди од нож по телото и рацете.

Драмата траела десетина минути и продолжила на улицата пред аптеката, каде бремената А.М.М. од страв се обидела да побегне, а повредите со нож и ги нанел 31- годишниот Р.Т. од околината на Бечеј со кого била во емотивна врска.bolnica-doktori-29096

Насилникот по нападот побегнал во непознат правец. Но набрзо е уапсен, одведен на сослушување и одреден му е притвор од 48 часа.

Жртвата со возило на Брза помош е префрлена во Ургентниот центар во Нови Сад, од каде по укажаната медицинска помош е пуштена на домашно лекување.

Полицијaта овој инцидент го оцени како обид за убиство.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1