Хорор: Мајка обезглавена пред очите на своето синче – се заглавила во лифт помеѓу 2 ката


Млада мајка (20), обезглавена пред очите на своето две-годишно синче во ужасна несреќа со лифт, во нејзината зграда во близина на Москва.

lift obezglavil1Олга Тилинина, била на прошетка со нејзиното синче Максим. Се качила во лифтот на приземје, додека нејзиниот син бил позади, кога вратата од лифотот ненадејно се затворила. “Нејзините нозе беа зафатени помеѓу вратите” – објаснуваат соседите.

Мајката го турнала синот на безбедно но тогаш лифтот тргнал нагоре заедно со неа заглавена пола внатре – пола надвор. Нејзината глава прснала како што лифтот со голема сила тргнал нагоре.

Олга била растргната на парчиња, буквално, нејзината глава била најдена на приземје, додека остатокот од телото било стиснато помеѓу катовите, пред лифтот конечно да закочи на вториот кат.

Семејниот пријател Михаил изјави: “Таа се враќала дома, сакала да влезе во лифтот со нејзиниот син, но тогаш ненадејно се затвориле вратите од лифтот. Таа успеала да го оттурне подалеку нејзиното детенце но тогаш лифтот и ги фатил нозете, горниот дел од нејзиното тело било издробено од силата со која лифтот се упатил нагоре. Била многу страшно распарчена, искривена и растргната, а лицето – сплескано.

Olga Tilinina's body in the elevator_01_east2west_all queries to Will Stewart 0079859989400_not for syndication.jpgНејзиниот малечок син бил сведок на оваа пеколна, хорор сцена.

Неколку минути пред тоа, сопругот на Олга, Димитри (24), го искористил истиот лифт да се качи горе со нивното друго детенце, Егор, кое е старо една година, по враќањето од семејната прошетка.

Кога истрауматизираниот Максим се вратил кај својот преплашен татко се што можел да изговори било: “мама, нога…”

Во чест на неговата мртва сопруга, која во 2012 била една од натпреварувачките за Мис во нивниот роден град, Димитри напишал на неговиот профил:

“Ја загубив мојата најсакана и најдрага личност. Те сакам и секогаш ќе те паметам, ќе останеш во моето срце. Нашите деца те сакаат”.

Шокираниот сопруг изјавува: “Едноставно не можам да сфатам како можеше да се случи ова”.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1