ХОРОР: Монт Еверест крие над 200 мртви тела (Вознемирувачко ФОТО)


Монт Еверест е највисокиот врв на планетата (8,848 метри) и е петтата најодалечена точка од центарот на Земјата. Така, не е ни чудно што претставува најголем предизвик за алпинистите, особено што оние што успеваат да се искачат автоматски добиваат статус на херои.

Мразот и студот се немилосрдни и заробуваат се што ќе им се најде на патот, а меѓу нив има 200 мртви тела на алпинисти. Сепак, од време на време ледот ќе се стопи, па на повидок ќе излезат ужасните тајни на најопасната планина.

Оваа галерија е посветена на сите загинати, внимавајте – фотографиите се вознемирувачки

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1