ХОРОР ВО КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР ВО СКОПЈЕ: Пукано во доктор се бори за живот


Доктор е повреден на една од скопските клиники во рамки на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“.

Во докторот било пукано со огнено оружје, најверојатно од две лица. Во Клиничкиот центар има голем број полициски екипи.urgenten brza pomos klinika

Повредениот доктор според првичните информации се бори за живот.

Незадоволен што мајка му починала граѓанин пукал утрово во дежурниот лекар Љ. О. (41) на абдоменална хирургија, објави порталот Плусинфо. 

Неговата мајка била примена синоќа со тешка дијагноза по што итно била оперирана. Таа починала утрово во шок соба.

Кога нејзиниот син утрово дошол во клиниката, влегол во канцеларијата на дежурниот лекар и во него испукал 4-5 куршуми по што излегол, пишува порталот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1