Тројца скопјани уапсени за пукањето во Клинички


Тројца скопјани кои го предизвикаа тешкиот инцидент утрово во комплексот клиники Мајка Тереза се уапсени од полицијата.kliniki- brza pomos urgenten

Пукањето се случило во 9:30 часот на третиот кат од Клиниката за абдоменална хирургија, кога докторот бил застрелан со огнено оружје.

Сите тројца уапсени се од Скопје од кои едниот е 30- годишен, другиот 34-годишен, додека третиот 36 годишен.

Повреден е дежурниот лекар Љ. О. (41) кој е во животна опасност. Дел од порталите објавија дека напаѓачите се лица од албанска националност.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1