Хорор во Штип: Додека го доела своето бебе ја нападнале соседите со закани дека ќе ја силуваат


Доцна синоќа во полициската станица во Штип, 18-годишна девојка од Штип пријавила дека околу 22,30 часот додека во својата куќа го доела своето бебе, неповикано влегле нејзините соседи А.Џ. и Е.Џ. од Штип.

Истите физички ја нападнале удирајќи ја со неколу тупаници во пределот на телото, по што оштетената паднала на подот, а осомничените продолжиле да ја удираат со клоци, а воедно и да и ја кинат облеката со намера да ја соблечат, а притоа ја допирале во пределот на градите и и се заканувале дека ќе ја силуваат.

Истите ја изнеле девојката надвор од куќата во дворот, каде продолжиле со дејствието и намерата да извршат обљува врз неа, но биле спречени во намерата од соседи кои во моментот слушнале викање и барање помош, по што осомничените избегале од местото на настанот, а оштетената била однесена со итната медицинска помош.

СВР-Штип презема мерки за пронаоѓање на сторителите и целосно рачистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1