Хорор во Србија: 15 годишно девојче силувано од својот татко останала бремена


Петнаесетгодишно девојче од Србија со месеци било силувано од својот татко Драган Милијанчевиќ. За жал несреќното девојче останало бремено, па според српските медиуми, ќе и биде направен абортус.

Девојчето поминало низ ужас, а бременоста мора да се прекине поради здравствени причини.iscelitel siluvanje

„Се прават детални анализи и после тоа ќе бидеме сигурни во каква состојба е плодот стар 25 недели. Засега не знаеме дали бременоста е нормална. Девојката е неподвижна, заостаната е и ментално и со растот, изгледа како дете од седум години, многу е слаба и не гледа добро. Со оглед на нејзината состојба, тешко дека ќе може да ја изнесе бременоста“, изјавил доктор, пренесува српски Ало.

Драган и неговата невенчана сопруга Богданка, имаат уште четири малолетни деца, како и три кои ги остави Богданка по пораѓањето.

Центарот за социјална работа од Србија ќе им ги одземе сите деца, а казната за Драган дополнитело се утврдува.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1