Русите се одмаздија за авионската несреќа – За 48 часа уништени 237 терористички цели


Над 131 лет и уништени 237 мети на Исламската државаи Ал Нусра во сириските провинции Хама, Латакија, Хомс, Дамаск, Алеп и Рака, се епилогот на акцијатана руските бомбардери, изјавија од руското министерство за одбрана.

mig rusija-25

Руските сили уништија складишта со муниција, тврдини, подземни скривалишта и комуникациски центри.

Според некои ова е одмазда за авионската несреќа, каде животот го загубија над 200 лица, но руските власти тврдат дека падот на авионот не е терористички напад.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1