Хорор: Затвориле ресторан во кои на мени имало и човечко месо


Нигериската полиција го затвори ресторанот во кој се продавале јадења од човечко месо

По извршената рација во ресторанот, на југот од Нигерија, полицијата уапсила 11 лица меѓу кои и сопственикот на ресторанот.

Crime-SceneПолицијата во ресторанот пронашла два автомати АК-47 и друго оружје, муниција, повеќе мобилни телефони, како и две човечки глави во пластична фолија.

Според податоците кои ги објави полицијата, печени човечки глави биле специјалитет кој се нудел во менито.

Полицијата добила информации за ресторанот од локален свештеник. Според неговите зборови, тој бил изненаден од големата сметка. Кога го повикал работникот за да го праша зошто цената е толку висока, тој му рекол дека штотуку јадел човечко месо.

-Бев шокиран- истакнал свештеникот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1