Песната од Frozen на Дизни на македонски – смешно, трагично (Видео)


Една девојка решила песната „Let it go“од цртаниот филм „Frozen“ на Дизни да го преведе на неколку јазици на google translate меѓу кои и на кинески, македонски, француски, полски и уште неколку јазици и после повторно на англиски. Стиховите звучат смешно -трагично. И порачуваат да се откажеш од се`

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1