Хотелски комплекс ќе се гради под Кале


Фирмата Вардар Експерс преку електронска аукција го купи земјиштето во центарот на Скопје.kale44

Понуди највисока цена – 110 евра за квадрат, а почетната изнесуваше само едно евро. За површина од 2,350 метри квадрати во рок од 15 дена треба да уплати 260 илјади евра.

Пред три дена уште еден инвеститор – Инвест  Груп, за парцела до овој комплекс купи 370 метри квадратни, по цена која достигна 45 евра за квадрат., или за целото земјиште треба да уплати  167 илјади евра.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1